• 08508400663
  • Türkçe
  • English
  • German
  • Arabic
  • Russian

IPARD Hibe Programı Hakkında

IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Avrupa Birliği (AB) ye Katılım Öncesi Mali işletmelerin ilgili topluluk standartlarına yükseltilmesi amacı ile TKDK Kamu Tüzel Kişiliği ve Avrupa Birliği(AB) Komisyonunca gerçekleştirilen karşılıksız bir kredidir.

IPARD hibe Programının Kapsamları

1. Tarımsal İşletmelerin Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına ulaştırılmasına
yönelik yatırımlar ve tedbirler kapsamında; süt üreten tarımsal işletmeler ve et üreten tarımsal tarımsal işletmelerin desteklenmesini kapsar.
2. Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi, Pazarlanması, Yeniden yapılandırılması ve
Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırım tedbiri kapsamında: süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesini kapsar.
3. “Kırsal Ekonomik Faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesini, Çiftlik Faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesini, Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin ekonomik olarak gelişmelerini, Kırsal Turizmin geliştirilmesini ve Kültür Balıkçılığının geliştirilmesini ve desteklenmesini kapsar.

Firmamız;

IPARD Projelerinin Başvuru Dosyalarının hazırlanması konusundaki her türlü prosedür hakkında sizleri bilgilendirerek, evrak takibi, iş planı hazırlama ve teknik proje hazırlama işlemlerini sizin adınıza yapmaktadır.

Firmamızın işi proje başvuru esnasında bu kadarla sınırlı değildir. Proje başvuru dosyanızın kuruma (TKDK) verilmesinden sonra doğabilecek her türlü ek bilgi ve eksik doküman işlemlerini de sizin gözetiminizde sizin için yapmaktadır. Yani projenizin kurum tarafından kabul edilip sitede yayınlanması sürecine kadar geçen süredeki her işlemi tarafınız adına yapmaktadır.

Uygulama ve Ödeme dönemi konusunda da danışmanlık hizmetimiz bulunmaktadır. Tercih edilmesi durumunda yatırımınızın uygulama dönemi esnasındaki tüm yasal prosedür hakkında sizi bilgilendirmek ve ödeme talep dosyanızın hazırlanması konusunda sizlere yardımcı olmak ve bu süreç aşamasında ortaya çıkabilecek her türlü soru, eksik bildirimlerin çözülmesi konusunda da destek vermektedir.

Firmamız yatırımlarınızdan hibe kazanabilmeniz için her türlü işlemde sizlerin çözüm ortağı konumundadır. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek…


Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın